LWÓW

W 4 DNI

DZIEŃ 1   Przejazd na Ukrainę.

Wyjazd o godzinie 8:15. Wizyta w Leżajsku – zwiedzanie Muzeum i Browaru z degustacją i pamiątkowym gadzetem. Przejazd na Ukrainę – odprawa na granicy (16:00 – 18:30). Przyjazd do hotelu w Żółkwi – ok. 19:30 gdzie ugości nas niezwykle miła obsługa. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2  „  … – tylko we Lwowie”.  

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Lwowa. W programie zwiedzanie z przewodnikiem (m.in.: Opera Lwowska, Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, apteka-muzeum, kaplica Boimów, dziedziniec włoski, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich) oraz czas wolny na chłonięcie klimatu starego Lwowa, wizytę w kantorze czy zakup drobnych upominków. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Możliwość zorganizowania wizyty na przedstawieniu w Operze Lwowskiej.

DZIEŃ 3   Żółkiew – Podhorce – Olesko (+ Złoczew). 

Śniadanie. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem na której zwiedzimy Podhorce (pałac Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków) oraz Olesko gdzie znajduje się zachwycający, posiadający najlepszą na Ukrainie ekspozycją muzealną, renesansowy zamek, w którym urodził się Jan III Sobieski. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4  Czas powrotu.

Śniadanie, wykwaterowanie i powrót do Polski. Zwiedzanie Żółkwi – miasta należącego do Żółkiewskich i Sobieskich (m.in. matki Jana III Sobieskiego), zwane często “Małym Zamościem” w którym na uwagę zasługuje renesansowy układ urbanistyczny, Kolegiata Św Wawrzyńca oraz Zamek. W drodze powrotnej krótki odpoczynek na starówce w Zamościu – renesansowym mieście forcie lub królewskim Sandomierzu. W drodze powrotnej obiad. Przewidywany powrót ok. godz. 21:00


Lwów  3 dni     (zakwaterowanie Ukraina + Polska)

Dzień 0  Wyjazd z Łodzi ok. godz. 22:00.

Dzień 1  Przekroczenie granicy, przyjazd do Lwowa. Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Starego Miasta wraz z kamieniczkami, katedra łacińska, kaplica Boomów, katedra ormiańska, cerkiew wołoska. Przerwa na kawę i zakup pamiątek. Ciąg dalszy zwiedzania: pomnik Mickiewicza, ul Akademicka, Wały Hetmańskie (ob. Prospekt Swobody), Opera. Czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w spektaklu w operze.

Dzień 2  Po śniadaniu objazd miasta z przewodnikiem: Cerkiew św. Jura, gmach Uniwersytetu, Cmentarz Łyczakowski, Wysoki Zamek. Wizyta we lwowskim browarze wraz z degustacja. Ok. 15 wyjazd ze Lwowa. Przejazd do ośrodka w okolicy Zamościa. Biesiada połączona z kolacją grillową.

Dzień 3  Po śniadaniu zwiedzanie Roztocza: Zwierzyniec, Zamość. Około 14 wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiad. Przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych ok. 22.

Modyfikacje:

  • Wizyta w Leżajsku – zwiedzanie Muzeum i Browaru z degustacją i pamiątkowym gadżetem.
  • zwiedzenia Żółkwi – miasta należącego do Żółkiewskich i Sobieskich (m.in. matki Jana III Sobieskiego.
  • obiadokolacja z oprawą muzyczną w restauracji „Festiwalowej” w centrum Lwowa z wystrojem i klimatem lat międzywojennych.

_______________________________________________________________________________

LWÓW NIEZNANY

  –  propozycje zwiedzania Lwowa w niekonwencjonalnej konwencji

NIEtypowy Lwów

10.00 Spotkanie z przewodnikiem. Na życzenie klienta śniadanie w przytulnej restauracji niedaleko Rynku. Mimo, iż nasza wycieczka rozpocznie się na placu Rynek, może ona zadziwić nawet tych którzy już wielokrotnie bywali we Lwowie. W czasie zwiedzania uczestnikom będzie towarzyszyć piękna architektura oraz przyjemna atmosfera miasta. Katedra, Ormiańska cerkiew, kaplica Boimów, staroruska oraz żydowska dzielnica, to wszystko zwiedzą Państwo podczas wycieczki..
No i najważniejsze!!! Nasz przewodnik zwróci uwagę uczestników na to kto, z kim, kiedy i dlaczego? Kto z mieszkańców przywiózł owoc kiwi do Europy? Ile kosztował pierwszy samochód we Lwowie? Co zostało schowane pod kopcem na Wysokim Zamku? Ile złota wykorzystano podczas odnawiania Opery?
W trakcie zwiedzania uczestnicy odkryją tajemnice znaków na ścianach lwowskich kościołów oraz murach obronnych. Poza tym dowiedzą się, gdzie w razie niebezpieczeństwa lwowianie chowali wodę. Kim są «fondanserki» oraz czym się trudniły? O tym wszystkim Państwo dowiedzą podczas zwiedzania!
12:30 koniec zwiedzania. Na życzenie klienta zostaną polecone oraz zarezerwowane miejsca w art restauracjach Lwowa.
Czas zwiedzania: 2,5 godziny.


Zagubiony Lwów

Niedaleko od Rynku znajdują się miejsca nieznane turystom. Dawne okolice Kastelówka, Bajki albo „profesorska kolonia” – to fantastyczne obszary miasta zabudowane pod koniec XIX wieku oraz w pierwszej połowie XX wieku – wille otoczone pięknymi parkami. Architekci niniejszej dzielnicy swego czasu oprowadzali nią gubernatora Galicji K.Badeni. Nasza wycieczka przeniesie uczestników w realia międzywojennego Lwowa, za którym obecnie tęsknią lwowianie.
Uczestnicy wyprawy zobaczą miejsce, gdzie strzelano do radzieckiego konsula, obejrzymy tajemniczy dom – zamek, posłuchamy opowieści o lwowskich pseudo «kolekcjonerach» oraz «antykwariuszach» powojennego Lwowa. Zwiedzanie umili obejrzenie pałacu właścicielki fabryki gipsu pani J. Franz. Uczestnicy dowiedzą się gdzie i w jaki sposób próbowano produkować pierwszą wodę mineralną w mieście. Wszystkich członków wyprawy czeka wesoła wycieczka lwowskim tramwajem.
Czas wolny! Istnieje możliwość samodzielnego zwiedzania Lwowa oraz przedłużenie wycieczki uliczkami miasta.
Uwaga! Wycieczka jest wyjątkowa oraz przygotowana dla ludzi, którzy lubią eksperymentować oraz chcą wiedzieć więcej!

Czas zwiedzania – 2,5 godz.


Legendy hotelu „Żorż”

Co może być równie niezwykłe jak wycieczka po hotelu!
Autorska wycieczka Kumpel Tur!
Zapraszamy do spędzenia interesującego i nietuzinkowego wieczoru w jednym z najstarszych hoteli Ukrainy – hotelu „Żorż”.

– możecie stać się przypadkową publicznością dla historii wiecznej miłości Balzac’a i Eweliny Hanskiej;
– prawdziwej miłości małżeństwa Hoffman, która zapoczątkowała historię hotelu;
– dowiecie się co robił w hotelu szach Iranu;
– i jak sowieccy przemytnicy wykorzystywali hotel do własnych celów;

Z nami możecie spędzić aktywny dzień obfity w interesujące wydarzenia i opowieści, a także sprawdzić siebie w różnych ciekawych zadaniach

Czas trwania – 1 godzina


Lwów Mistyczny

To miasto lubimy chociażby dlatego, iż nigdy nie możemy poznać go do końca. Uwielbiamy go też przez to, że za każdym razem jakby otwiera przed nami zaczarowaną tabakierkę, z której nigdy nie wiadomo, co może wyskoczyć. Może Wam się wydawać, że po wielokrotnym zwiedzaniu miasta już wszystko o nim wiecie. Jeśli tak, to prosimy wraz z nami o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

–  Z jaką siłą w ciągu wielu lat zmagali się i lwowscy kominiarze?
–  Co schowali lwowianie w sztucznym kopcu wzgórza o nazwie Wysoki Zamek?
–  W jaki sposób mieszkańcom Lwowa udało się w XYII w. za pomocą magii pokonać wojsko tureckie?
–  Jak władze miejskie bezskutecznie walczyły z lwowskimi alchemikami?
–  W jaki sposób lwowianie dowiedzieli się o tajemniczym pojawieniu się pociągu – widma?
–  Gdzie i po co w jednej z piwnic starego miasta schowano prawdziwy traktor?

Jeżeli Państwu tego za mało – bez obaw! Pokażemy i opowiemy znacznie więcej!

Program zwiedzania trwa – 3 godziny.


Lwów Sowiecki

Absolutnie unikatowa wycieczka po Lwowie, skrzętnie skrywanym przed gośćmi miasta. O takim Lwowie raczej się nie mówi. Formalnie on nie istnieje. Chodzi o miasto, które powstało w okresie epoki komunistycznej.
Podczas tej wycieczki zwiedzimy byłe więzienie radzieckie, gigantyczny Monument Chwały, wystawę radzieckiej wojskowej techniki rakietowej, muzeum armii radzieckiej i Wzgórze Chwały – miejsce pochówku żołnierzy sowieckich. Wycieczkę oprowadza specjalny przewodnik
– agent z komsomolskim odznaczeniem i legitymacją KGB.


Będzie też okazja zobaczyć ciemne zaułki Podzamcza- najstarszej dzielnicy przemysłowej miasta. To prawdziwy raj dla przemytników, a także producentów podróbek. Zwiedzimy również największą lwowską sypialnię, która jest świetnym przykładem budownictwa w okresie socjalizmu. Tutaj mieszka większość lwowian.
Po takim emocjonalnym zwiedzaniu wrócimy do glamourowego Lwowa dla turystów, gdzie można będzie zrelaksować się w niezwykłym muzeum SŁONINY. Tu się spełniają marzenia prawdziwego Ukraińca – DEGUSTACJA 13 gatunków słoniny i oczywiście… wódeczka z kiszonym ogórkiem!
W trakcie tej imprezy można też zwiedzić pchli targ we Lwowie i nabyć stare książki, medale, monety.
Do pełni wrażeń polecamy zakwaterowanie w hostelu, wyposażonym w stylu radzieckim. Soviet Home Hostel oferuje fascynujące doświadczenie życia w typowym radzieckim mieszkaniu.


Dla zmęczonych zwiedzaniem tego co najpiękniejsze – Lwów od “ciemnej strony” przy wtórze piwa

Zapraszamy na wyjątkową wycieczką po Lwowie, którego jeszcze nie znacie. Tej niezwykłej wyprawie po zakątkach przedwojennego miasta towarzyszyć będzie smak lwowskiego piwa.

Serce Batiara     (1 dzień)

10.00-Spotkanie z oficerem piwnej imigracyjnej służby Lwowa. Śniadanie w przytulnej restauracji w centrum miasta (jest wliczone w cenę wycieczki). Świetny początek dnia!
Zwiedzanie zaczyna się w historycznej części Lwowa, przejście od Rynku do miejsc gdzie kształtował się ruch legendarnych lwowskich batiarów. Uczestnicy zobaczą miejsca, związane ze znanymi postaciami dawnego lwowskiego półświatka oraz zwiedzą muzeum browarnictwa (degustacja piwa oraz przekąsek). Uczestnikom wyprawy zostaną polecone miejsca historyczne ukraińskiej, żydowskiej oraz ormiańskiej części miasta.

13.00-Obiad w restauracji „Kumpel”, w trakcie konsumpcji degustacja 2 rodzajów piwa (2x 0,3l). Zapoznanie się z technologią warzenia piwa. Tylko tu mogą Państwo spróbować piwnych lodów. Obiad przy akompaniamencie orkiestry.

14.00-Kontynuacja zwiedzania

14.30-Degustacja piwa w pomieszczeniach byłego ormiańskiego banku z XVI wieku. Usłyszycie Państwo opowieści o tajemnicach niniejszej instytucji (0,3l).

15.30-Zwiedzanie Lwowskiego browaru, muzeum piwa. Najlepsza piwna wystawa Ukrainy. Następnie degustacja 2 rodzajów piwa (2 x 0,3l).
Podczas zwiedzania uczestnicy wysłuchają ciekawych opowieści oraz anegdot z życia „ciemnej strony” Lwowa. W każdym miejscu degustacji otrzymacie Państwo „piwne wizy” oraz „dowód osobisty”, jedyny w swoim rodzaju w skali Ukrainy oraz wiele innych pamiątek.
Po zakończeniu zwiedzania nikt nie będzie ani trzeźwy, ani smutny!

Każdy uczestnik wycieczki otrzyma od oficera piwnej służby Lwowa dowód osobisty oraz wizę lwowską.


Wycieczka “Śladami Batiara”    (program na 2 dni we Lwowie)

Zapraszamy na wyjątkową wycieczką po Lwowie, którego jeszcze nie znacie. Tej niezwykłej wyprawie po zakątkach przedwojennego miasta towarzyszyć będzie smak lwowskiego piwa.

Dzień 1

10.00-Spotkanie z oficerem piwnej imigracyjnej służby Lwowa. Śniadanie w przytulnej restauracji w centrum miasta (jest wliczone w cenę wycieczki). Świetny początek dnia!

Zwiedzanie zaczyna się w historycznej części Lwowa, przejście od Rynku do miejsc gdzie kształtował się ruch legendarnych lwowskich batiarów. Zobaczą Państwo miejsca związane ze znanymi postaciami dawnego lwowskiego półświatka oraz zwiedzą muzeum browarnictwa (degustacja piwa oraz przekąsek). Uczestnikom wyprawy zostaną polecone miejsca historyczne ukraińskiej, żydowskiej oraz ormiańskiej części miasta.

13.00-Obiad w restauracji „Kumpel”, w trakcie konsumpcji degustacja 2 rodzajów piwa (2 x 0,3l). Zapoznanie się ze sposobami warzenia piwa. Tylko tu Państwo mogą spróbować piwne lody. Obiad przy akompaniamencie orkiestry.

14.00-Kontynuacja zwiedzania

14.30-Degustacja piwa w pomieszczeniach byłego ormiańskiego banku z XVI wieku. Usłyszycie Państwo opowieści o tajemnicach niniejszej instytucji (0,3l).

15.30-Zwiedzanie Lwowskiego browaru, muzeum piwa. Najlepsza wystawa piwna Ukrainy. Następnie degustacja 2 rodzajów piwa (2 x 0,3l).

Podczas zwiedzania uczestnicy wysłuchają ciekawych opowieści oraz anegdot z życia „ciemnej strony” Lwowa. W każdym miejscu degustacji uczestnicy otrzymają „piwne wizy” oraz „dowód osobisty”, jedyny w swoim rodzaju w skali Ukrainy oraz wiele pamiątek.

Dzień 2

10.00-Spotkanie z przewodnikiem. Spacer po Łyczakowie – romantyczna część Lwowa, ale czasem niebezpieczna. Cmentarz Łyczakowski – jedna z najbardziej znanych nekropolii Europy, znajdują się tu groby wybitnych postaci. Zobaczą Państwo między innymi nagrobki znanych lwowskich producentów alkoholi– Baczewskich oraz Domsów. Przejazd tramwajem do kamienicy, w której po raz pierwszy w mieście miał miejsce akt kanibalizmu. Państwo zobaczą wille dziwnego „kurkowego” bractwa, z góry Wysoki Zamek zobaczymy piękną panoramę miasta oraz okolic.

14:00-Degustacja 2 rodzajów piwa w restauracji „Stargorod”. Na życzenia klienta jest możliwa rezerwacja obiadu.

Każdy uczestnik wycieczki otrzyma od oficera piwnej służby Lwowa dowód osobisty oraz wizę lwowską.


Wycieczka “Marzenie batiara” – krótkie zderzenie z tematyką

We Lwowie nie ma morza, ale istnieje morze piwa i przyjemności!

Sentencja batiarska

Jak można stać się w krótkim czasie prawdziwym lwowskim batiarem? Służymy Ci w tym pomocą. Spełnij wraz z nami swoje «Marzenie batiarskie»!
Zaczniemy zanurzać się do morza lwowskiego piwa i przyjemności na specjalnym Placu Piwnym: który ma też inną nazwę. Chętni mogą bliżej zapoznać się z piwną cycką, która w wypadku, jeśli okażesz się prawdziwym wielbicielem piwa, poczęstuje Cię niezwykłym piwem z mlekiem.
Kontynuujemy podróż zabytkowymi uliczkami wokół Rynku, gdzie dowiesz się: «Kto? Z kim? Za ile?» Jak najlepsza lwowska restauracja piwna Naftuły Toepfera wabiła klientów wąsami właściciela? Jakie piwo we Lwowie nazywano «sierotą»? Czemu w jednym z lokali w Rynku kubki piwne mocowano do stołów łańcuchami?
Druga degustacja żywego piwa odbywa się w malowniczej i zarazem tajemniczej restauracyjce na Rynku. W czasie degustacji turyści będą szukali zamurowanych w ścianie pieniędzy i zobaczą wynalazcę wody mineralnej Naftusia .
Trzecia degustacja. Wycieczka do muzeum Piwa Lwowskiego. W trakcie zwiedzania muzeum dowiesz się jaką face control przechodzili, czyli jak musieli wyglądać browarnicy lwowscy w XVIII w.. I jak właściciel browaru Robert Doms – młodszy za pomocą kolorowych żetonów zwalczał korupcję w browarze.