GRUZJA

8 dni

Dzień 1. Zbiórka w godzinach nocnych. Przylot do Gruzji godzina 6:00 – Kutaisi. Przejazd do Tbilisi, zwiedzanie stolicy, zakwaterowanie

Dzień 2-3. Wycieczka do Kachetii – regionu słynącego z doskonałego gruzińskiego Wina. Na trasie zwiedzanie m.in. Signagi – niezwykłej urody miasteczko wpisane na listę UNESCO, Bodbe, Velistsikhe. Wizyta w winiarniach – degustacja wina, pokaz wypieku gruzińskiego chleba i wyrobu narodowych potraw, pokaz folklorystyczny, obiadokolacja przy grillu i winie. Powrót do Tbilisi.

Dzień 4. Wycieczka „Gruzińską Drogą Wojenną” do Kazbegi – miasteczka u podnóża Góry Kazbek przekraczającej 5000 m n.p.m. – stolicy regionu górskiego na pograniczu z Rosją . Oprócz ekscytującej drogi wpinającej się na przełęcz Krzyżową na wysokość 2370 m n.p.m. Po drodze zwiedzanie Mtskety – kolebki gruzińskiego kościoła, miejscowości wpisanej na listę UNESCO, twierdzy Ananuri i wizyta w kurorcie Gudauri.  W Kazbegi możliwość zorganizowania wycieczki samochodami terenowymi do malowniczo położonego monastyru Cminda Sameba – (wyprawa zwiększa koszt wyjazdu)

Dzień 5. Przejazd do Batumi. Po drodze zwiedzanie Gori (rodzinne miasto Stalina) i skalnego miasta Uplistikhe.

Dzień 6. Zwiedzanie Batumi – nadmorskiego kurortu na skalę Europejską. Oprócz zwiedzania miasta warto odwiedzić ogród botaniczny.

Dzień 7. Pobyt w Batumi, czas na chwilę wytchnienia, plażowanie i ostatnie zakupy. Przejazd do Kutaisi – uroczysty obiad do późnych godzin nocnych.

Dzień 8. Przejazd na lotnisko w godzinach nocnych. Przelot. Transfer do wskazanego miasta.

 

Świadczenia:

  • Zakwaterowanie w pokojach z łazienkami – hotele 2* i 3*.
  • Wyżywienie HB – śniadania i obiadokolacje, w ramach obiadokolacji bankiet grillowy z winem, pokazem folklorystycznym i uroczysty obiad.
  • Autokar klasy turystycznej (z klimatyzacją)
  • Przewodnik i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Pilot – tłumacz podczas całego pobytu.
  • Ubezpieczenie KL, NNW, BP
  • Bilet lotniczy.